ETHEREUM KRYPTOVALIUTŲ LEDKALNIO VIRŠŪNĖ
„ETHEREUM“ yra antra pagal dydį rinkos kapitalizacija po „bitcoin“ (arba kitaip tariant, antra vertingiausia kriptovaliuta). Rinkos kapitalizacija yra tiesiog bendra „ethereum“ vertė ir ji apskaičiuojama padauginus eterio kainą (ETH) iš viso turimo eterio monetų kiekio.
Pirmiausia išsiaiškinkime keletą terminų; „Ethereum“ yra projekto pavadinimas, o „Ether“ (trumpasis kodas ETH) yra monetos, naudojamos atsiskaityti už „ethereum“ paslaugą, pavadinimas.
Skirtingai nuo daugelio kriptovaliutų, kurios pateko ir iškrito iš 10-ies vertingiausių kriptografinių projektų, „Ethereum“ beveik nuo pat savo veiklos pradžios išliko antroje vietoje.
Šiame straipsnyje mes pasineriame į „Ethereum“ ekosistemą, kad suprastume, kodėl tai yra antras pagal dydį kriptovaliutos įvertinimas ir kodėl jis liko toje vietoje nuo pat savo įkūrimo 2015 m. Birželio mėn.
„Ethereum“ yra pasaulinis decentralizuotas atvirojo kodo superkompiuteris, paskirstyta skaičiavimo platforma, leidžianti kurti decentralizuotas programas.
Kas yra Etereum?
„Ethereum“ yra pasaulinis decentralizuotas atvirojo kodo kompiuteris, kuris naudoja išskirtytą skaičiavimo platformą, kad būtų galima sukurti išmaniąsias sutartis ir decentralizuotas programas, dar žinomas kaip „dapps“.
Taigi, ką tai tiksliai reiškia ir kodėl ji tokia revoliucinga? Paimkime bankų pavyzdį. Bankai naudoja galingus duomenų centrus (kompiuterius), kad esamuoju laiku apskaičiuotų, kokia yra jų klientų investicinio portfelio vertė.
Duomenų centras, kuriuo naudojasi bankai, gali priklausyti ir pačiam bankui, ir būti nuomojamas iš kitų kompanijų, tačiau bet kuriuo atveju tai yra milžiniški kompiuteriai, esantys labai šaltoje patalpoje ir turintys stiprią apsaugą. Kad neprarastų visų savo brangių klientų duomenų, bankai užtikrins, kad naudojamame duomenų centre būtų atsarginė kopija (dažnai vadinama atkūrimo svetainė), kurioje duomenys būtų pakartojami beveik realiuoju laiku arba bent jau kartą per 24 val.
Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, jei pagrindinis duomenų centras sudegtų, bankas paprasčiausiai prisijungtų prie atkūrimo svetainės ir tęstų darbą (kliento požiūriu) lyg nieko nenutiko. Didelis atstumas paprastai fiziškai atskiria tuos duomenų centrus, kad išvengtų galimų gamtos stichijų (pvz. žemės drebėjimas, cunamis ir kt.) ir sunaikinimo abiejų centrų vienu metu.
Nors tai yra protinga strategija, piktavaliai žmonės, kurie supranta, kur yra du bet kurio banko duomenų centrai, gali vienu metu bombarduoti juos abu, ir to pasekoje bankas praranda visus savo klientų duomenis. To pasekmės gali būti katastrofiškos.
Atsidarykite “Google” paieškos puslapį ir įveskite: „ethereum“ ir decentralizuotos programos. „Ethereum“ ekosistema leistų bankui valdyti savo duomenų valdymo variklį decentralizuotai. Tai reiškia, kad užuot veikęs viename centralizuotame duomenų centre (ir jo atkūrimo svetainėje), jis veiktų tūkstančiuose kompiuterių, išsibarsčiusių visame pasaulyje, todėl praktiškai neįmanoma jų sustabdyti ar sunaikinti.
„Ethereum“ ekosistemos dalyviai leidžia “Ethereum” klientams naudotis jų “kompiuteriu” arba tiksliau skaičiavimo galia. Ir už tai jie yra apmokami Ether’iais (ETH). Panašiai ir mūsų pavyzdyje, bankai, norintys vykdyti savo paraiškas decentralizuotai, turi atsiskaityti su „ether“ kriptovaliuta.
Potencialas čia yra milžiniškas, nes tai leidžia įmonėms, kurios naudoja stiprios apsaugos reikalaujančias programas, užtikrinti, kad jų nebūtų galima sustabdyti. Norėdamas sunaikinti decentralizuotą kompiuterį, pvz., „ethereum“, įsilaužėlis turėtų vienu metu neutralizuoti visus Ethereum ekosistemoje dalyvaujančius kompiuterius, ir tai padaryti yra lengvai pasakius – problemiška.

Ethereum Ledkalnio Iliuzija
Taigi, kiek projektų ar programų vykdoma „Ethereum“? Paprasčiau tariant, daug! Daugelis žmonių nesuvokia, kad „Ethereum“ yra platforma, kurios dėka yra sukurta šimtai kitų kriptovaliutų. Tai reiškia, kad užuot sukūrę naują kiekvienos naujos kriptovaliutos paslaugos bloką, dauguma įmonių naudoja „Ethereum“ blokų grandinę /ekosistemą.
Bet kiek tiksliai? Na, jei pažvelgsime į aukščiau pateiktą schemą, tai pabrėžia tik didžiausius projektus, kurie šiuo metu vykdomi Ethereum platformoje! Ir tai tik ledkalnio viršūnė… Apsilankius etherscan.io puslapyje, galėsite tiksliai nustatyti, kiek žetonų yra pagrįsti ETH. Šio straipsnio metu sukurta daugiau nei 380 000 žetonų, sukurtų remiantis „ethereum“. Taip, jūs teisingai perskaitėte, 380 000.
Visi šie žetonai turi naudoti „Ether“ (ETH), kad sumokėtų mokesčius už veikimą „Ethereum“ platformoje. Kai kurie žmonės teigia, kad jų atitinkamos didžiosios raidės turėtų būti pridėtos prie „Ethereum“, kad būtų galima suprasti tikrąją ETH vertę ar mastelį.
Tai taip pat paaiškina, kodėl „Ethereum“ paslaugos yra brangiai apmokamos. Jo tinklas yra toks paklausus, kad mokesčiai pakilo. Geros naujienos yra tai, kad Vitalic Buterin („Ethereum“ įkūrėjas) ir jo komanda dirba su „ETH 2.0“, kuris spręs mokesčių klausimus ir padarys platformą didesnio mastelio. Bet apie tai plačiau būsimame straipsnyje.
Svarbu: Šio straipsnio turinys arba bet koks Crypto-Coach.io ir BraveHD.net turinys yra skirtas tik švietimo tikslams ir nėra patarimas investavimui. Prieš priimdami bet kokio tipo investavimo sprendimą, investuotojai turi atlikti savo deramą tyrimą ir informacijos rinkimą.
Socialinės Medijos: Sekite @CryptoCoachio, kad gautumėte naujausias kripto naujienas naujienas.